Wysokooktanowe perfumy

samochód Ferrari
Urodzony w Modenie w 1898 roku, Enzo Ferrari z pewnością miał we krwi benzynę – po raz pierwszy został kierowcą Alfy Romeo w 1924 roku. Szybko do przodu prawie sto lat, a my mamy nie tylko samochody, ale także wysokooktanowe zapachy, które przypominają nam o jego błyskotliwości …

Ferrari to nazwa utożsamiana z szybkością, stylem i ekscytacją. Nazwa, którą znamy z oglądania wyścigów Formuły 1 w telewizji lub z charakterystycznego ryku silnika Ferrari napędzającego smukły pojazd po ulicach metropolii. Ale za wszystkimi innowacyjnymi i słynnymi szybkimi samochodami Ferrari stoi człowiek z wielkim marzeniem i silną wolą, który zakochał się w wyścigach samochodowych, kiedy obejrzał swój pierwszy wyścig w wieku zaledwie 10 lat.

Przewiń do przodu o jakieś dziesięć lat. Po odbyciu służby w I wojnie światowej i wyzdrowieniu z poważnej choroby Enzo Ferrari zostaje zatrudniony jako kierowca testowy Construzioni Mecanniche Nazionale – kremu z dzieciństwa, który się spełnił. W tym samym roku zadebiutował w swoim pierwszym wyścigu. A w 1924 r. nazwa Ferrari znalazła się na radarze, kiedy Enzo Ferrari wygrał Coppa Acerbo, jadąc Alfą Romeo. Całkiem filozof, zauważył kiedyś: „Samochody wyścigowe nie są ani piękne, ani brzydkie. Stają się piękne, kiedy wygrywają.”

samochód sportowy Ferrari

Zbudował olśniewającą karierę jako kierowca wyścigowy dla Alfy Romeo, zanim zbudował własne przedsiębiorstwo Ferrari. Za pośrednictwem tej nowo powstałej firmy Enzo Ferrari zbudował „Spider” – samochód sportowy napędzany 8-cylindrowym silnikiem o pojemności 1500 cm3. O nazwie 815 zbudowano tylko dwa, z których jeden brał udział w Mille Miglia w 1940 roku. Jednak jego ambicje zostały wstrzymane wraz z wybuchem II wojny światowej, kiedy wszystkie wyścigi samochodowe zatrzymały się w sposób awaryjny. Kiedy wojna wreszcie się skończyła, był w stanie wypuścić na rynek coś, co naprawdę można uznać za pierwsze Ferrari: 125 S z 12-cylindrowym silnikiem o pojemności 1500 cm3.

Pod koniec lat pięćdziesiątych nazwa Ferrari stała się sławna na całym świecie, nie tylko wśród tych, którzy kochali wyścigi samochodowe – seria zwycięstw w wyścigach oznaczała, że Ferrari stało się najbardziej utytułowanym zespołem w historii Formuły 1 – ale wszyscy, którzy pragnęli najlepszy w inżynierii i projektowaniu. To pragnienie spowodowało potrojenie sprzedaży samochodów Ferrari w latach 1950-1960. Tymczasem sponsorowanie Formuły 1 pod koniec lat 60. umożliwiło imperium samochodów wyścigowych noszącym kultowe logo „Rozbrykanego Konia” zawarcie umowy z firmą Shell – która pozostaje głównym sponsorem Ferrari dziesiątki lat później, do dziś.

Enzo Ferrari zmarł 14 sierpnia 1988 roku. Ale cóż pozostawił po sobie spuściznę: imię, które rozbrzmiewa na całym świecie, odzwierciedlając „… cały patos, podekscytowanie i pragnienie zwycięstwa, które inspirują zespół i indywidualnego fana – pasję, rywalizację, działania, innowacje i technologia”. Dziś Ferrari rozrosło się, by stać się imperium mody i akcesoriów, obejmującym wspaniałe zapachy, które ucieleśniają wyrafinowanie i siłę etosu założyciela.

Na przykład zapach Ferrari Red, wyłącza się z sieci z cytrusową skórką, wprowadzając aromatyczne elementy geranium i galbanum w sercu, ostatecznie mrucząc z drewnem nakrapianym dębowym mchem w zasuszeniu. Czarne ferrari z nutą energii limonkowej, chrupiące czerwone jabłko, przechodzące w zdecydowanie eleganckie serce z jaśminu i róży, posypane kardamonem i cynamonem, zmiękczone gładką wanilią, ambrą, piżmem i cedrem. Cokolwiek wybierzesz, pomyśl o tym jako o wyrazie swojego charakteru – cichej, pachnącej wiadomości, która z pewnością rozkręci pachnące silniki…

Dodaj komentarz