Versace Eros Eau De Parfum: recenzja

Versace Eros Eau De Parfum
Woda Eros Eau de Parfum Versace nie tyle odkrywa na nowo koło dla oryginalnego Versace Eros z 2013, co subtelną sztuczkę polegającą na dostrojeniu go do szerszego zakresu kontekstów i potencjalnie szerszego uroku. Nie znaczy to, że oryginalna wersja potrzebuje szerszej atrakcyjności. Jest przecież jednym z najlepiej sprzedających się aromatów tej marki wśród mężczyzn, być może największym od czasu Blue Jeans (1994). Aromatów, które można naprawdę postrzegać jako kontynuację, wraz z Versace pour Homme Dylan Blue, ale linia Eros i tak rozszerzyła swój zakres.

Kluczową różnicą między oryginalną wodą toaletową a nową wodą perfumowaną jest po prostu przywrócenie równowagi niemal identycznych struktur nutowych autorstwa Oliviera Pescheux z dzieł Aureliena Guicharda, dzięki czemu wersja EDP jest nieco bardziej sucha, ciemniejsza i bogatsza, ale mniej wystająca. Mówienie, że Versace Eros Eau de Parfum jest bardziej dojrzały, jest prawdopodobnie niewłaściwym podejściem. Ale z pewnością brzmi to bardziej elegancko i na luzie, niż jak impreza w butelce. Może bardziej pasuje do niego określenie koktajlowy zapach po pracy, gdzie młodszy facet może nadal czuć się fajnie, ale też nie czuć się tak śmiesznie. Butelki obu edycji są prawie identyczne, z wyjątkiem dodatkowego fragmentu tekstu z przodu, który też wydaje się trochę wykręcony. Zwłaszcza, że możesz je w biegu przypadkowo pomieszać, a dodatkowy tekst umniejsza elegancję oryginalnego projektu flakonu. No cóż.

Początek Versace Eros EDP jest bardzo podobny, ze słodką miętą i cytrusami rywalizującymi o twoją uwagę na tle przypominającego gumę do żucia etylomaltolu i rzekomego włączenia nuty kandyzowanego jabłka do mieszanki. Porównanie otwarcia obok siebie z EDT nie ujawnia żadnego jabłka w moim nosie. Serce z geranium i ambroksanem jest osiodłane przez szałwię muszkatołową zamiast tonki, chociaż ta ostatnia pojawia się w suchym puchu jako część bazy. Ta poprawka zapewnia nieco bardziej aromatyczny niuans, ale znowu nie zmienia ogólnego charakteru zapachu. Do wanilii i tonki dołączają różne nuty drzewne, podobnie jak w oryginalnym Erosie. Ale te drzewne aromaty są teraz bardziej preferowane niż tonka i wanilia, z paczulą zastępującą srebro z mchu dębowego i/lub evernylu w oryginale, aby przenieść kompozycję w bardziej zielonym kierunku.

Versace Eros Eau de Parfum jest nadal słodki, ale teraz ma pudrowe akcenty i inny rodzaj głębi, dzięki czemu może poradzić sobie z bardziej zrelaksowanymi sytuacjami, z którymi oryginał nie był w stanie. To wydanie najlepiej sprawdza się zimą i najlepiej pasuje do użytku na romantyczny wieczór poza klubową scenerią oryginału, z bliższą projekcją i dłuższą żywotnością, co również jest oczekiwane. Osobiście nie widzę, gdzie lżejsza aplikacja oryginału nie mogłaby zastąpić tego lekko przytłumionego EDP, ale wymagałoby to również ponownego zastosowania.

Osoby, które w ogóle nie są na pokładzie Erosa, nie zmienią zdania dzięki tej wodzie perfumowanej, a wielu wieloletnich fanów oryginału może uważać, że jest to zbyt podobne, aby uzasadniać włączenie go do tej rodziny. Jednak jeśli poczułeś, że słodycz była tylko trochę zbyt lepka, głośność trochę za mocna, ale ogólnie jest to przyjemny zapach, Eros Eau de Parfum Versace może być dla Ciebie. Pamiętam, że moje pierwsze doświadczenie z Erosem było kiedy poczułem go na współpracowniku, więc wiem na pewno, że ludzie używają go gdziekolwiek chcą. Niezależnie od jego rozgłosu w klubach, może znowu to wydanie jest trochę zbędne, ponieważ w końcu ludzie robią wszystko po swojemu.

Podsumowując, Versace Eros jest królującą alternatywą dla toaletowego klasyka, która będzie kosztować cię niewielką premię, podobnie jak Y Eau de Parfum w porównaniu z oryginalnym Y Yves Saint Laurent dla mężczyzn. I ponieważ wielu projektantów dostrzega sukces, jaki Chanel i Dior odnieśli dzięki poprawkom koncentracji lub flankerom, takie wydania staną się jeszcze bardziej powszechne. Jeśli cokolwiek miałoby otrzymać ulepszenie wody perfumowanej, byłby to Eros. Z tego powodu, że większość innych wielkich męskich produktów Versace w XXI wieku, które wciąż są produkowane, jest już zbyt mocna lub zbyt ostra, aby naprawdę skorzystać z tego procesu.

Dodaj komentarz