Ta ukryta funkcja Androida może pomóc, jeśli zgubisz telefon

smartfon
Strasznym scenariuszem, z którym może się zmierzyć każdy użytkownik telefonu z Androidem, jest utrata urządzenia. Jeśli kiedykolwiek ci się to przydarzyło, wiesz, że znalezienie zgubionego telefonu jest często daremnym zadaniem, zwłaszcza jeśli znajduje się on w miejscu publicznym. Możesz uważać się za szczęściarza, gdy dobry Samarytanin znajdzie Twój smartfon i zwróci Ci urządzenie. Na szczęście Android ma funkcję, która sprawia, że ​​jesteś mniej zależny od życzliwości nieznajomych.

Zakładając, że używasz nowszej wersji Androida, możesz śledzić swój telefon za pomocą Map Google i Znajdź moje urządzenie. Po włączeniu tego ustawienia możesz odtwarzać zdalny dźwięk z urządzenia, co ułatwia znalezienie telefonu, gdy znajduje się w Twoim bezpośrednim sąsiedztwie. W najgorszym przypadku funkcja może również usunąć wszystkie dane z telefonu, jeśli nie można ich odzyskać. To jednak nie jedyne możliwości. Istnieje inna funkcja zabezpieczeń Androida, którą możesz włączyć, gdy nadal masz telefon, co może zwiększyć Twoje szanse na odzyskanie go, jeśli go zgubisz.

Użyj blokady urządzenia do wprowadzenia informacji kontaktowych

Niektóre modele telefonów z systemem Android umożliwiają napisanie krótkiej wiadomości, którą można umieścić na ekranie blokady telefonu z systemem Android. Zasadniczo możesz napisać wszystko, co chcesz w wiadomości, ale oznaczanie urządzenia – na przykład książek lub innych kosztowności – jest dobrą funkcją, która pomaga odzyskać urządzenie, jeśli je zgubisz. Możesz to zrobić, używając komunikatu na ekranie blokady, który wyświetla informacje, których ktoś może użyć do skontaktowania się z Tobą i zwrotu telefonu. Informacje te mogą obejmować na przykład adres e-mail, adres w mediach społecznościowych lub inny preferowany sposób komunikacji.

W większości modeli telefonów z Androidem opcję komunikatu na ekranie blokady można znaleźć, przechodząc do Ustawień, stukając Wyświetlacz, dodając tekst i stukając Ekran blokady, jak wyjaśnia Google. W zależności od producenta telefonu nazwy menu mogą być różnie sformatowane lub nawet znajdować się w innym miejscu w ustawieniach. Dobrym sposobem sprawdzenia, czy funkcja jest dostępna na Twoim urządzeniu, jest wyszukanie „powiadomienia na ekranie blokady” lub podobnego na pasku wyszukiwania w aplikacji Ustawienia.

Jeśli nie masz tej funkcji, możesz to zrobić w ten sposób.

Niektóre marki telefonów z Androidem zwykle oferują użytkownikom podobne funkcje. Jednak opcja dodawania tekstu do ekranu blokady nie jest dostępna na wszystkich urządzeniach. Zamiast używać ustawień telefonu z Androidem do wprowadzania informacji kontaktowych, możesz użyć aplikacji innych firm z wygodną wskazówką. Możesz pobrać i zainstalować aplikacje do przesyłania wiadomości na ekranie blokady, takie jak Heynote, ze Sklepu Play. Pozwalają na napisanie wiadomości post-it i użycie jej jako tapety na ekranie blokady. Możesz także użyć aplikacji do edycji zdjęć, takich jak Picsart, aby zaprojektować tapetę ekranu blokady z obrazami i tekstem.

Tło ekranu blokady z odpowiednimi informacjami kontaktowymi może być przydatne, jeśli zgubisz telefon z Androidem i chcesz, aby ktoś go odzyskał i wiedział, jak się z Tobą skontaktować. Jednak wiąże się to również z ryzykiem – istnieje duże prawdopodobieństwo, że gość zobaczy i wyświetli komunikat na ekranie blokady. Ze względów bezpieczeństwa nie udostępniaj swojego adresu domowego ani służbowego. Zamiast tego wybierz sposób nawiązywania kontaktu online, zwłaszcza z platformami i usługami, które umożliwiają łatwe zapisywanie przyszłych informacji kontaktowych, takich jak adres e-mail lub adres na Twitterze lub Instagramie, po zwróceniu telefonu.

Dodaj komentarz