Surfshark kontra ExpressVPN: który jest najlepszy VPN?

inteligencja
Jeśli starasz się wybrać na najlepsze usługi VPN dla ciebie, może skończyć się porównując Surfshark i ExpressVPN. Są to dwie najpopularniejsze usługi VPN. Porównamy ich mocne i słabe strony.

Co jest lepsze dla prywatności?

Zajmijmy się słoniem w pokoju: w 2021 r. ExpressVPN został przejęty przez Kape Technologies, konsorcjum, które jest właścicielem kilku innych VPN, a także witryn z recenzjami VPN. Kape ma pozornie antyprywatną historię: jej założyciele zbili początkowe fortuny, wstrzykując rozgłos, a także mają powiązania z izraelską społecznością wywiadowczą. Jednak firma usunęła to wszystko w kilku wypowiedziach.

Zobaczymy, jak to wszystko wpływa na klientów ExpressVPN. Z jednej strony ExpressVPN obiecał, że nie wpłynie to na sposób obsługi danych klientów. Żadna z innych nabytych sieci VPN Kape również nie zgłosiła problemów w przeszłości. Oczywiście bardzo trudno jest wykryć naruszenia prywatności za pomocą VPN. Wybór godnej zaufania sieci VPN jest niezbędny.

To powiedziawszy, polityka prywatności ExpressVPN to solidny dokument, który sygnalizuje bardzo niewiele sygnałów ostrzegawczych. Jeśli ExpressVPN stanowi zagrożenie dla prywatności użytkowników, nie można na to bezpośrednio wskazać.

Jednak ze swojej strony Surfshark nie ma historii problemów związanych z prywatnością ani wątpliwych właścicieli. Jego polityka prywatności to jeden dokument, który z pewnością nie wzbudza brwi, a przynajmniej nie jest zbyt duży. Jeśli prywatność jest Twoją główną troską, Surfshark może być tutaj najlepszym rozwiązaniem.

Funkcje Surfshark vs ExpressVPN

Zobaczmy także, co mogą zrobić te dwie usługi. Ogólnie jesteśmy pod większym wrażeniem ExpressVPN niż Surfshark tutaj. Podobnie jak nasze porównanie Surfshark i NordVPN, Surfshark po prostu nie jest w stanie zdetronizować jednej z najlepszych sieci VPN dostępnych obecnie na rynku.

Surfshark kontra NordVPN: który jest najlepszy VPN?

Dzieje się tak, ponieważ ExpressVPN ma nie tylko więcej funkcji, ale także znacznie lepiej je implementuje. Świetnym przykładem jest zdolność ExpressVPN do ominięcia zakazu VPN stosowanego przez Netflix.

Netflix i Torrenty

Jeśli chodzi o przesyłanie strumieniowe, a w szczególności Netflix, naprawdę nie ma konkurencji: ExpressVPN bez wątpienia zdobył tutaj nagrodę. Podczas gdy Surfshark próbował połączyć się z Netflix, mieliśmy pecha i od czasu do czasu pojawiały się błędy proxy.

ExpressVPN radzi sobie znacznie lepiej, mimo że Netflix wyłączył użytkowników VPN w 2021 roku. Jeśli znalezienie serwera współpracującego z Netflix będzie coraz trudniejsze, wystarczy trochę cierpliwości i przejdziesz dalej, zwłaszcza jeśli chcesz mieć amerykańską bibliotekę Netflix.

Jeśli chcesz darmowej rozrywki, z przyjemnością dowiesz się, że obie usługi umożliwiają torrentowanie na wszystkich swoich serwerach. Surfshark wcześniej oferował serwery dedykowane dla ruchu peer-to-peer, ale teraz wyraźnie pozwala to zrobić każdemu.

Szybkość

Reguły szybkości ExpressVPN. Chociaż Surfshark nie jest zły, nie jest tutaj lepszy niż przeciętny, podczas gdy ExpressVPN sprawdza się w swojej nazwie. Kiedy testujemy prędkości oferowane przez serwery Surfshark, zawsze widzimy średnie prędkości. To nie jest przerażające, ale też nie jest świetne.

Z drugiej strony, każdy test, który przeprowadziliśmy z ExpressVPN, wypadł idealnie: nawet łącząc się z serwerem na drugim końcu świata, zauważyliśmy spadek tylko o około 50%. Kiedy jesteśmy bliżej domu, ta strata może sięgać nawet 10 do 20 proc. Jak dotąd żadna inna sieć VPN nie może pokonać ExpressVPN; Aby zapoznać się z innym przykładem, przeczytaj nasz artykuł NordVPN kontra ExpressVPN.

Liczba serwerów i cenzura

Jeśli szukasz serwera w konkretnym kraju, obie usługi są warte rozważenia. ExpressVPN oferuje około 3000 serwerów w ponad 90 krajach, w tym niektóre w egzotycznych lokalizacjach, takich jak Kirgistan, podczas gdy Surfshark ma 3200 serwerów w około 65 krajach, większość z nich w Europie i Ameryce Północnej.

Jak możesz sobie wyobrazić, dwie listy serwerów bardzo się pokrywają (tutaj jest oficjalna lista ExpressVPN i Surfshark). Ogólnie rzecz biorąc, ExpressVPN wydaje się najlepszym wyborem, jeśli potrzebujesz czegoś na uboczu – jak Kirgistan – podczas gdy Surfshark ma serwery w nieoczekiwanych miejscach, takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie i Federacja Rosyjska – gdzie VPN nie zawsze są legalne.

Mówiąc o cenzurze, Surfshark ma tryb o nazwie Borderless Mode, co oznacza, że ​​uruchamia się automatycznie, gdy odwiedzasz ocenzurowaną stronę internetową i pozwala bezpiecznie surfować po Internecie z innych krajów znajdujących się pod presją, takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie lub Chiny.

Chociaż chcielibyśmy, aby każdy VPN sprzeciwiał się tym praktykom, nie wiemy, czy NoBorders jest czymś wyjątkowym. O ile nam wiadomo, sekretem unikania cenzury i unikania ich blokady jest korzystanie z solidnego VPN, niezależnie od specjalnych trybów. Nie rozumiemy, dlaczego zwykłe serwery Surfshark nie mogą wykonać tej pracy, zwłaszcza że ExpressVPN nie wydaje się mieć z tym problemu.

Funkcje związane z bezpieczeństwem

Jednak to prowadzi nas do czegoś interesującego: funkcji bezpieczeństwa oferowanych przez obie usługi. Na pierwszy rzut oka oba wydają się mieć podstawy, których potrzebujesz, w tym bezpieczne serwery i wyłącznik awaryjny. Co to jest

Switch kill VPN i czy tego potrzebujesz?

Ale przyjrzyj się bliżej, a jest oczywisty problem: protokół VPN, z którego domyślnie korzysta każda usługa. ExpressVPN preferuje zastrzeżony protokół Lightway, który oferuje zarówno szybkość, jak i bezpieczeństwo, podczas gdy Surfshark preferuje IKEv2/IPsec. Protokół jest bardzo szybki – co nasuwa pytanie, dlaczego Surfshark wciąż jest nieco powolny – ale ma też kilka luk w zabezpieczeniach.

Tak czy inaczej możesz po prostu zmienić protokół, na którym działa Twoje połączenie VPN – zalecamy używanie OpenVPN dla Surfshark, a także OpenVPN, jeśli masz problemy z Lightway na ExpressVPN – zaktualizujemy Surfshark tutaj za pomocą kilku kropek jako domyślny protokół, który jest uważany za mniej niż gwiazdowy.

Cena

Biorąc pod uwagę cechy naszych dwóch konkurentów, ExpressVPN może być logicznym wyborem. Sprawy się komplikują, gdy spojrzysz na to, ile kosztuje ExpressVPN. Chociaż ExpressVPN oferuje imponujące funkcje, ma również wysoką cenę, prawie 100 USD rocznie. To dużo pieniędzy na VPN, a dodatkowe trzy miesiące, które otrzymujesz z subskrypcją, ledwo osładzają transakcję. Z drugiej strony

Surfshark kosztuje mniej niż 60 dolarów przez pierwsze dwa lata, a następnie rocznie. Nie możesz spierać się z takimi pieniędzmi, zwłaszcza jeśli nie przejmujesz się zbytnio Netflix i potrzebujesz przede wszystkim VPN, aby chronić się podczas przeglądania sieci. Surfshark bez wątpienia wygrywa tę rundę.

Jednak niezależnie od Twojego wyboru ExpressVPN i Surfshark oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy we wszystkich planach, więc nie ryzykujesz wypróbowania żadnego z nich, aby sprawdzić, czy możesz. woleć.

Łatwość użytkowania

Jeśli chodzi o użyteczność, nie możemy określić zwycięzcy. Tak czy inaczej, otrzymujesz bardzo prosty interfejs. Surfshark ma duży przycisk po prawej stronie, listę serwerów po lewej i to wszystko. Jest super i uwielbiamy prostotę i brak pospolitych dzwonków i gwizdków.

ExpressVPN w jakiś sposób udaje się być jeszcze prostszym: to tylko jeden duży przycisk na ekranie, z kilkoma prostymi kontrolkami dla serwerów i tym podobnymi pod nim. W obu przypadkach nie potrzebujesz zaawansowanego stopnia, aby obsługiwać te VPN.

Jednak podczas obsługi ekranu ustawień zamierzamy dać niewielką – i mamy na myśli maleńką – preferencję ExpressVPN. Tam, gdzie Surfshark oferuje przyzwoitą liczbę opcji, które możesz dostosować do swoich upodobań, ExpressVPN po prostu oferuje więcej.

Jak działa dzielone tunelowanie VPN?

Na przykład ExpressVPN pozwala skonfigurować dzielone tunelowanie, dostosować ustawienia wyłącznika awaryjnego i dostosować kilka innych małych opcji. Chociaż te poprawki nie przyniosą korzyści wszystkim – ani nawet garstce użytkowników – powinny wystarczyć, aby zapewnić ExpressVPN taką kwotę, choćby tylko w niewielkim ułamku.

Werdykt

Pod wieloma względami ExpressVPN jest zdecydowanie najlepszą siecią VPN. Bezpieczniej za drzwiami, w Netflix i znacznie szybciej. Jednak do rozwiązania są dwie kwestie. Pierwsza to znacznie wyższa cena: Surfshark jest znacznie tańszy, a zatem znacznie lepszy wybór dla osób z ograniczonym budżetem. Nie możesz kwestionować tak dużej różnicy w cenie, zwłaszcza jeśli szukasz taniej sieci VPN.

Drugą kwestią jest prywatność i czy ufasz ExpressVPN po jego przejęciu przez Kape Technologies. Pomimo posiadania wielu zewnętrznych rekordów, mogą wystąpić przypadki, w których ExpressVPN będzie nadal działać niezależnie w ramach konsorcjum, które obecnie działa zgodnie z zasadami, zgodnie z ExpressVPN.

Tak długo, jak będzie to w powietrzu, uważamy, że ExpressVPN jest prawdopodobnie lepszym wyborem. Potrafi więcej i robi to szybciej niż Surfshark. Jeśli jednak chcesz grać bezpiecznie, Surfshark może być lepszym wyborem. Jeśli żadna z tych opcji nie pasuje do Ciebie, istnieje wiele innych świetnych sieci VPN do wyboru.

Dodaj komentarz