Spotify wprowadza listy odtwarzania Blend, które łączą gusta słuchania dwóch użytkowników

śpiew
Spotify od dawna ma funkcję wspólnej playlisty, która pozwala dwóm (lub więcej) użytkownikom dodawać swoje ulubione utwory do wspólnej kolekcji.

Jednak proces ten jest ręczny i zajmuje trochę czasu, aby zbudować ścieżkę dźwiękową. Teraz aplikacja do strumieniowego przesyłania muzyki ma funkcję, która umożliwia natychmiastowe tworzenie tego typu list odtwarzania.

We wtorek Spotify ogłosił nową funkcję o nazwie Blend. Jest w fazie testów beta od czerwca, ale teraz jest udostępniany na całym świecie dla wszystkich użytkowników bezpłatnych i płatnych. Podstawową funkcją Blend jest natychmiastowe tworzenie wspólnej listy odtwarzania między dwoma przyjaciółmi. Analizuje gusta muzyczne każdej osoby w oparciu o muzykę, którą najczęściej streamują. Następnie tworzy listę łączącą dwie preferencje.

śpiew

Czasami podzielisz z przyjacielem wiele muzycznych upodobań, a innym razem nie. Z tego powodu programiści dodali kolejną funkcję do Blenda przed wyjściem z wersji beta. Po otwarciu nowo utworzonej listy odtwarzania użytkownicy mogą dotknąć przycisku u góry listy, aby wyświetlić swój wynik zgodności i „piosenkę, która je łączy” (poniżej).

Wynik zgodności jest podany jako procent tego, jak bardzo gusta użytkowników partnerskich pokrywają się. Na przykład podczas tworzenia listy z kolegą, o którym wiedziałem, że ma podobne zainteresowania muzyczne, uzyskaliśmy 90-procentową zgodność. I odwrotnie, kiedy zmieszałem się z żoną, nasz wynik wynosił tylko 67 procent. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa kompatybilność, tym więcej utworów na liście Ci się spodoba. Jednak niższe wyniki otwierają więcej możliwości odkrywania nowej muzyki, która może Ci się spodobać.

Kolejną fajną funkcją Blend jest to, że po utworzeniu listy odtwarzania aktualizuje się ona codziennie w zależności od tego, co przesyłają strumieniowo dwaj użytkownicy. W tym sensie lista Blend jest dynamiczna i zmienia się w czasie. Ten aspekt powinien teoretycznie zapobiec starzeniu się listy.

Tworzenie mieszanki jest łatwe, ale nie jest tak proste, jak przedstawia to Spotify. W komunikacie prasowym napisano: „Dotknij „Utwórz mieszankę” w centrum Made for You na urządzeniu mobilnym”. Nie mogłem nawet znaleźć huba „Made for You” w aplikacji Spotify na iOS, nie mówiąc już o „Create Blend”. Jeśli jednak napotkasz ten sam problem, dotknij wyszukiwania i wpisz „mieszaj”. Zobaczysz to w wynikach wymienionych jako gatunek (powyżej).

Po dotknięciu pojawi się opcja Utwórz mieszankę, którą możesz wybrać. Następnie dotknij zaproś, a otrzymasz opcje wysłania linku za pośrednictwem wiadomości tekstowej lub w inny sposób do znajomego. Gdy Twój partner kliknie link z zaproszeniem, Spotify utworzy listę Blend w obu Twoich bibliotekach.

Dodaj komentarz