Nowa Nokia 3310

Siedemnaście lat temu rekordy popularności na całym świecie biła Nokia 3310. Jej niewyobrażalny sukces – z racji stu dwudziestu sześciu milionów nabywców – przyczynił się do zdobycia kultowego statusu.

Nowa Nokia 3310 – już w sprzedaży
Na barcelońskiej wystawie MWC 2017 firma HMD Global zaprezentowała nową Nokię 3310, która jest sprzedawana w wersji single i dual SIM. Niewątpliwie – podobnie jak pierwowzór – może być zaliczana do prostych telefonów komórkowych, wyposażonych w niewielki ekran (2,4 cala, o rozdzielczości 240 x 320 pikseli) oraz fizyczne przyciski. Nowa Nokia 3310 jest dostępna w czterech wariantach kolorystycznych – czerwonym, żółtym, granatowym (mat) i szarym.

Podlegająca wymianie bateria posiada 1200 mAh pojemności, co zdaniem producenta na jednokrotnym ładowaniu wystarczy na około 31 dni w stanie spoczynku, 22 godziny rozmów, 51 godzin odtwarzania muzyki lub 39 godzin słuchania radia.

Nowa Nokia 3310 a oczekiwania użytkowników
Telefon – zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem – powinien służyć do odbierania i nawiązywania połączeń, a poza tym wyróżniać się długotrwałą żywotnością baterii. Wszyscy, którzy od telefonu komórkowego z jednej strony oczekują, żeby spełniał podstawowe funkcje, z drugiej natomiast pragną, żeby był prosty w obsłudze, z pewnością odnajdą te cechy w nowej Nokii 3310.

Powracająca po dziesięciu latach nowa Nokia 3310 (chociaż bardzo przypomina swoją kultową poprzedniczkę) jest lżejsza, smuklejsza, ma zaokrągloną obudowę, kolorowy wyświetlacz i została wyposażona w skromny (2 Mpx) aparat fotograficzny. Posiada ponadto 16 MB pamięci wewnętrznej, która może być rozbudowana do 32 GB na karcie micro SD. Kolorowy wyświetlacz QVGAo oraz zainstalowanie popularnej gry Snake stanowią dopełnienie walorów telefonu.

Niekwestionowaną zaletą nowej Nokii 3310 jest prosta obsługa i kultowy, nieco udoskonalony wygląd. Jej powodzenie to z jednej strony powrót do sentymentalnych wspomnień, z drugiej natomiast autentyczne docenienie jej nieprzemijającej renomy.

Dodaj komentarz