Najbardziej kontrowersyjne perfumy

flakon perfum
Nie jest tajemnicą, że nic nie sprzedaje perfum lepiej niż dobry skandal.

Perfumierzy o tym wiedzą i przez lata często wykorzystywali je w swoich projektach i strategiach marketingowych. Trudno sobie wyobrazić, by coś tak popularnego i tak powszechnie używanego jak perfumy mogło być skandaliczne. Ale kontrowersje w świecie zapachów są bardziej powszechne, niż mogłoby się wydawać.

Krótka historia używania perfum

W epoce wiktoriańskiej perfumy były uważane za przedmioty luksusowe i nie były noszone codziennie, z wyjątkiem osób bardzo bogatych. Szanowane kobiety na ogół nosiłyby tylko delikatny szept zapachu, z których większość była delikatna i kwiecista.

Z biegiem czasu twórcy perfum stali się coraz bardziej odważni, eksperymentując z nowymi zapachami, szokującymi kampaniami marketingowymi i sugestywnymi opakowaniami. Spowodowało to nieuniknione kontrowersje, które wciąż odbijają się echem w branży.

Przyjrzyjmy się najbardziej kontrowersyjnym perfumom, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku, z których wiele jest nadal dostępnych do kupienia w naszym sklepie internetowym !

Najbardziej kontrowersyjne perfumy na świecie

Coco Chanel No 5

Chanel nr 5

Wszyscy słyszeli o Chanel No. 5. To z pewnością jedne z najsłynniejszych perfum na świecie. Często zapomina się o tym, jak bardzo Chanel zmienił grę perfumiarską z numerem 5.

Przed premierą Chanel No. 5 dostępne zapachy były bardzo tradycyjne. Zwykle składały się z jednej nuty i były niezwykle stonowane. Coco Chanel zaszokowała świat perfum wypuszczając na rynek numer 5 po prostu dlatego, że zawierała zupełnie nowy składnik — aldehydy, syntetyczne związki, które działają naśladując bardziej popularne i naturalne składniki.

To nie marketing ani nawet nazwa Chanel No. 5 zapewniły jej miejsce na szczycie kontrowersyjnej listy perfum. Zamiast tego zasłużyła na swoje miejsce po prostu dzięki temu, że odważyła się być inna, zmieniając na zawsze przemysł perfumeryjny. Już z tego powodu warto spróbować Chanel No. 5 — przynajmniej raz na specjalne okazje.

Shocking by Schiaparelli

Po piętach Coco Chanel deptała włoska przyjaciółka surrealistów, Elsa Schiaparelli. Podczas gdy Chanel No. 5 był uważany za szokujący ze względu na swoją innowacyjność, Schiaparelli zrobiła wszystko i nazwała swój charakterystyczny zapach Shocking.

Jeśli chodzi o przemysł perfumeryjny, jest to prawdopodobnie najwcześniejszy przykład wykorzystania seksu do sprzedaży — i przyniósł seks w obfitości. Artysta surrealista Leonor Fini zaprojektował wyjątkową butelkę, która miała być inspirowana ciałem słynnej seksbomby Mae West.

Nawet dzisiaj nowoczesne wersje Shocking nadal używają tego rozpoznawalnego projektu flakonu, a każdy, kto używa perfum, musi chwycić zmysłowy tors Mae West, aby go nałożyć.

Nie tylko projekt butelki zszokował świat. W Shocking jest cielesna nuta, która pochodzi bezpośrednio z jego piżmowego zapachu i może zainspirować wiele kontrowersyjnych myśli. Istnieją pewne teorie, że Shocking został specjalnie zaprojektowany, aby odtworzyć zapach intymnych części kobiety, ale nigdy nie zostało to potwierdzone ani zaprzeczone.

Nawet marketing był skierowany do odbiorców o charakterze seksualnym, z obrazami Czerwonego Kapturka biegnącego przez lasy w podartej sukience, gdy próbuje uciec przed śliniącym się wielkim złym wilkiem. Mówiąc prościej, Shocking by Schiaparelli były kontrowersyjnymi perfumami, które wykorzystywały seks do sprzedaży i wykorzystywały zmysłowość we wszystkim, od projektowania zapachów i butelkowania po marketing.

Szokująca decyzja nie była jedyną rewolucyjną decyzją Schiaparelliego , który zabiegał o zmianę przy każdej okazji.

YSL Black OpiumZdjęcie z www.e-perfumy.sklep.pl

Opium Yves Saint Laurent

Jeśli wszyscy używają seksu do sprzedaży, jak producenci perfum wyróżniają się z tłumu? Dla Yves Saint Laurent odpowiedź była prosta. Ich pierwsze kontrowersyjne perfumy odeszły od seksu i zamieniły się w narkotyki. Opium stało się celem Amerykańskiej Koalicji Przeciwko Opium i Narkomanii, która w pierwszej kolejności zażądała od firmy publicznych przeprosin za wypuszczenie zapachu!

Opium zostało po raz pierwszy wprowadzone na rynek w 1977 roku i od razu zostało uznane za jeden z najbardziej kontrowersyjnych perfum wszech czasów. Zamiast sprzedawać seks, Yves Saint Laurent dążył do niemal fetyszystycznego odzwierciedlenia egzotycznego, zakazanego i niebezpiecznego narkotyku.

Na tym kontrowersje też się nie skończyły. Linia Opium została ponownie uruchomiona w 2000 roku, a marketing obejmował serię reklam z prawie nagą Sophie Dahl. To jedna z najbardziej narzekanych reklam w historii perfum. Oczywiście te skandale nie wpłynęły negatywnie na sprzedaż. Opium Yves Saint Laurent może być kontrowersyjnymi perfumami, ale kolekcja zapachów Opium wciąż zawiera jedne z najpopularniejszych zapachów na świecie.

Chypre by Francois Coty

Te perfumy z 1917 roku zaszokowały wszystkich, gdy zostały wydane w czasie wojny. Ludzie zamiast ciężkiego mchu i piżma szukali łagodnych dla nosa zapachów. Sprzedawany dla kobiet, Chypre zaszokował publiczność, odchodząc od bardziej kobiecych kwiatowych zapachów. Oczywiście świat później wybaczył tę śmiałą kwestię, gdy pojawiły się inne perfumy.

Coty był mistrzem innowacji i znany jest nie tylko ze swoich tymczasowo kontrowersyjnych perfum. Przypisuje mu się również wynalezienie pudełka na perfumy i wprowadzenie zapachów o niższych cenach, dostępnych dla wszystkich. Perfumy nie były już tylko dla bogatych i sławnych.

Dlatego chociaż Chypre by Coty nie są najbardziej kontrowersyjnymi perfumami na tej liście, to zawsze warto pamiętać, że za wstrząsami, jakie wywołał Coty, Coty na stałe zmienił także branżę perfumeryjną (i świat).

Poison – Christian Dior

Wciąż niezwykle popularne perfumy Poison Christiana Diora nie były pozbawione kontrowersji. W rzeczywistości silny zapach Poison, z którego znana jest trucizna, spowodował nawet, że restauracje w USA deklarują się jako „Zakłady bez trucizny”.

To dzięki temu skandalowi Poison stał się tak dobrze znany. Chodzi o to, że łatwo zrozumieć, dlaczego tak natychmiastowo wywołano sprzeciw wobec słynnego zapachu Diora. Jest niesamowicie mocny do tego stopnia, że ​​jest przesadny. Z pewnością wpłynęłoby to na innych gości w restauracji, gdyby zostało zastosowane.

Palenie było wówczas jeszcze dozwolone w restauracjach. Ludzie byli tak zszokowani nadmiernym zapachem Trucizny, że łatwo przeoczyli fakt, że ktoś palił przy stole obok nich.

Teraz Poison jest powszechnie uznawany za jeden z najlepszych perfum wszechczasów i jest bestsellerem w naszym sklepie internetowym!

Secretions Magnifiques by Etat Libre D’Orange

Niegdyś nazwany najbardziej kontrowersyjnym zapachem, jaki kiedykolwiek pojawił się na rynku, te francuskie perfumy mogłyby pachnieć jak niezliczona ilość ludzkich wydalin – potu, krwi, śliny i nasienia. Chociaż te wydaliny można naturalnie znaleźć w ciele, pomysł, że należy się nimi obnosić, zszokował cały świat na innym poziomie.

Mówiąc prościej, Secretions Magnifique pachnie całkiem jak nasienie.

Etat Libre D’Orange nie są obce kontrowersyjnym perfumom. Eksplodowali na scenę perfum z charakterystycznymi zapachami o nazwach takich jak Philippine Houseboy i Delicious Closet queen.

Secretions Magnifique pozostaje ich najbardziej znanym zapachem, nawet jeśli powodem tego są bardziej kontrowersje niż same perfumy. W przeciwieństwie do innych kontrowersyjnych perfum, które próbowały przywołać subtelną nutę seksu, Secretions Magnifique jest znacznie bardziej prawdziwym odzwierciedleniem zapachów seksualnego spotkania.

Został opisany jako bardziej funky lub brzydszy niż tradycyjne zapachy, a nawet został nazwany przerażającym . Jeśli nadal jesteś zainteresowany tymi kontrowersyjnymi perfumami, są one niezwykle odważne, z pełnym, niezwykle złożonym ciałem i delikatniejszym odcieniem miedzi.

Vulva Original by Viva Eros

Oczywiste jest, że jeśli chodzi o kontrowersyjne perfumy, seks jest wielkim sprzedawcą. Jednak dlaczego ktokolwiek miałby chcieć butelkować naturalny zapach pochwy, wymyka się najlepszym z nas. Projektanci opisali go jako „cenny zapach pochwy wypełniony małą szklaną fiolką. Nie perfumy, ale urzekający zapach dla własnej przyjemności zapachowej.”

Jeśli chcesz spacerować, pachnąc jak kobieca część intymna, to jest to najlepsza opcja. Co najmniej kontrowersyjne perfumy — i nie dla wszystkich. Jest to jednak wyraźna inspiracja dla całego nowego pokolenia, z Gwyneth Paltrow ochoczo dowodzącą szarżą.

Funeral Home by Demeter

Demeter wyprodukował szereg dziwnych zapachów, takich jak tort urodzinowy, Salt Air i Play-Doh, ale Funeral Home pozostaje najbardziej znany. Mieszanka klasycznych białych kwiatów, takich jak lilie, goździki, mieczyk, chryzantemy, mahoń i orientalny dywan, jest dokładnie tym, jak pachnie dom pogrzebowy.

Często określana jako „śmierć w butelce”, prawda jest w rzeczywistości nieco bardziej złożona. Funeral Home jest niezwykle lekki i subtelny, dzięki czemu wykracza daleko poza ograniczenia kontrowersyjnych perfum. Ma prawie wodne nuty na dole, chociaż jest również znany z tego, że po nałożeniu nie utrzymuje się zbyt długo (podobnie jak ulotna natura życia).

Perfumy Pizza Hut od Pizza Hut

Te perfumy są równie kontrowersyjne, co dziwne. Wszyscy wiemy, jak pachnie świeżo upieczona pizza. Aromatyczne ciasto posypane przyprawami i serem jest aż za idealne, jeśli pochodzi z pudełka. Ale z butelki? Pizza Hut Perfumy dziwnie zaapelował do ponad stu tysięcy fanów na Facebooku. Niestety, udostępniono go tylko 100 osobom, ponieważ był to ograniczony bieg, który rozpoczął się jako żartobliwy komentarz pod postem w mediach społecznościowych.

Część szumu z pewnością wynikała z jego ograniczonej dostępności. Jednak biorąc pod uwagę miliony miłośników pizzy na świecie, których zaintryguje ten zapach, Pizza Hut może nigdy nie byłaby w stanie zrobić wystarczająco dużo.

Oczywiście tego rodzaju kontrowersyjne perfumy są projektowane i sprzedawane wyłącznie jako nowość, obejmując kontrowersje i oburzenie w Internecie, zamiast próbować stać się zapachem, który warto nosić (chyba że NAPRAWDĘ lubisz Pizza Hut).

Jeśli chodzi o kontrowersyjne perfumy, klasyka wciąż króluje

Najbardziej kontrowersyjne perfumy muszą dziś ciężko pracować, aby się wyróżnić. Podczas gdy Coco Chanel zaszokowała świat nieco silniejszym zapachem niż ludzie przyzwyczajeni, współcześni perfumiarze muszą zrobić więcej, aby zaszokować miłośników zapachów.

Podczas gdy niektóre z bardziej nowoczesnych, skandalicznych perfum są warte wypróbowania, faktem jest, że większość bardziej współczesnych kontrowersyjnych propozycji nie spełnia oczekiwań. Klasyczne, kontrowersyjne zapachy pozostają wspaniałe i pokazują dokładnie, czym mogą i powinny być kontrowersyjne perfumy.

Jeśli chcesz zafundować sobie lub bliskiej osobie kontrowersyjne perfumy, polecamy coś z gamy Opium Yves Saint Laurent, klasyczny Chanel No. 5 lub zapach z kolekcji Poison Christiana Diora. Mogą być kontrowersyjne, ale przetrwały próbę czasu i są dziś tak samo wspaniałe, jak zawsze.

Dodaj komentarz