Motocykl BMW HP2 Sport

motocykl
Motocykl BMW HP2 Sport dostał wycisk w najtrudniejszych wyścigach świata.

Długodystansowe zawody nie są dla mięczaków, oczywiście, jeśli mowa o wyścigach motocykli. Wyobraźcie sobie facetów „wciśniętych” w skórzane kombinezony i buty motocyklowe, którzy przez całą dobę zasuwają głowami do dołu między stalowymi barierami Pomyślcie o nich siadając na BMW HP2 Sport.

To motocykl, który wywodzi się ze sportowych maszyn zwyciężających w wyścigach długodystansowych. Jego 133 konie mechaniczne to niewiele w porównaniu z najmocniejszymi sportowymi jednośladami, ale w tym przypadku nie chodzi jedynie o moc, ale tez o wytrzymałość i niezawodność. Do budowy HP2 wykorzystano włókno węglowe, co pozwoliło zredukować jego masę do 178 kg.

Tłumik układu wydechowego umieszczono pod siodełkiem, by umożliwić głębokie złożenia w zakrętach. Ponadto BMW wyposażyło HP2 Sport w system zmiany biegów bez użycia sprzęgła i zamykania przepustnicy. Lusterka i kierunkowskazy mogą być zdemontowane na czas wyścigu. W końcu nikt Cię nie da rady wyprzedzić, prawda?. Pod „zadupkiem” z włókna węglowego umieszczono tłumik ze stali nierdzewnej z elektronicznie sterowanym zaworem.

Dodaj komentarz