Linia telewizorów Samsung 2022: Ulepszenia The Frame, MicroLED i Neo QLED 8K

telewizor
CES jest znany z premier wielkich telewizorów, a Samsung ma wiele do zaoferowania na tegorocznym pokazie, w tym nową wersję The Frame, aktualizację ogromnego systemu modułowego MicroLED oraz modele Neo QLED 8K.

Wraz z telewizorem możesz także bardziej skupić się na tym, co możesz oglądać – i jak – dzięki nowemu przetwarzaniu obrazu opartemu na sztucznej inteligencji i nie tylko.

Samsung The Frame 2022

Telewizor Samsung, który twierdzi, że jest sztuką, dodatkowo wypełnia lukę między dwoma światami, a CES 2022 przedstawia nowy model z jeszcze bardziej realistyczną grafiką. Panel QLED ma nową matową powłokę antyrefleksyjną zaprojektowaną w celu zmniejszenia rozpraszania światła, które często występuje na błyszczących ekranach. Rezultatem jest mniej odblasków i powierzchnia bardziej przypominająca papier lub płótno.

Jeśli chodzi o to, co jest na wystawie, jest nowy UX Art Store, który według Samsunga ułatwi znalezienie nowych treści graficznych. Tak jak poprzednio, dostępne są wymienne ramki i My Rack, aby lepiej zintegrować The Frame z Twoim domowym środowiskiem. Do 2022 r. udostępnione zostaną ekrany o przekątnej od 32 do 85 cali.

Samsung MicroLED 2022

Jeśli The Frame 2022 jest dobry, to nowa linia telewizorów MicroLED firmy Samsung nie może nie przyciągnąć uwagi. Wynika to częściowo z jego modułowej natury, z systemem paneli obsługującym konfiguracje do 178 cali. Jeśli to trochę za duże dla Twojej przestrzeni – lub budżetu – 2022 wprowadza nowy, wstępnie skonfigurowany 89-calowy system MicroLED wraz z wersjami 99 i 110-calowymi.

Rozmiar to nie jedyna zmiana na targach CES 2022. Nowy wyświetlacz nadal opiera się na 24,9 miliona mikro diod LED, ale Samsung twierdzi, że teraz obsługuje również o 10% większe kolory. Jest też Dolby Atmos i Samsung Object Tracking Sound Pro.

Samsung Neo QLED 2022

Bardziej prawdopodobne jest, że linia Samsung Neo QLED również otrzyma aktualizacje wizualne dla CES 2022. Istnieją zarówno modele 4K, jak i 8K – ten ostatni jako pierwszy na świecie obsługuje wejście 100Hz – z obsługą Dolby Atmos, Active Voice Amplifier, Object Tracking Audio i SpaceFit audio. W przypadku konkretnych listew dźwiękowych Samsung telewizory 2022 będą używać zarówno własnych głośników, jak i głośników listwy dźwiękowej, zamiast wyłączać pierwszy głośnik, gdy drugi jest aktywny. Niektóre soundbary będą również obsługiwać bezprzewodową obsługę Dolby Atmos.

Samsung zastosował też więcej sztucznej inteligencji do przetwarzania obrazu. Na przykład Object Depth Enhancer analizuje to, co jest na ekranie i określa, co jest na pierwszym planie, a co w tle. Może następnie przetwarzać te dwa elementy w inny sposób, wyostrzając obiekt i uzyskując, jak twierdzi Samsung, efekt niemal 3D – bez konieczności stosowania specjalnych okularów. Sztuczna inteligencja jest również wykorzystywana do adaptacyjnego oświetlenia kształtu, które analizuje kształt obiektów, a następnie odpowiednio dostosowuje kształt światła.

W związku z tym Samsung donosi, że jasne obszary wydają się jaśniejsze, a ciemne obszary ciemniejsze, ale bez utraty wyrazistości wybielających kształtów. W 2022 roku Neo QLED skorzysta również ze zwiększenia podświetlenia z 12-bitowego do 1
-bitowego, co pozwala również na bardziej precyzyjną kontrolę jasności.

Samsung Watch Together

Podobnie jak SharePlay firmy Apple, Samsung Watch Together obiecuje ułatwić oglądanie tych samych treści. W przypadku telewizorów Samsung 2022 wykorzystuje nową funkcję Multi View – która może wyświetlać na ekranie do czterech źródeł jednocześnie – ale po to, aby wyświetlać obrazy na żywo z kamer znajomych i rodziny, a nie z innych źródeł.

Współpracuje z kamerą internetową USB lub bezprzewodową z kamerą wbudowaną w kompatybilny smartfon lub tablet.

Samsung Games i SmartThings

Kolejna duża zmiana interfejsu związana z grami. Nowy Samsung Gaming Hub połączy zarówno fizyczne platformy do gier, jak i przesyłania strumieniowego, na przykład w centralnej lokalizacji, która będzie wyświetlać dowolną podłączoną konsolę i wszystkie usługi na żądanie – takie jak Stadia – do których masz dostęp. Obsługiwany jest również

VRR do 4K @ 144 Hz, a wszystkie cztery porty HDMI firmy Samsung obsługują teraz HDMI 2.1. Dostępny jest również nowy pasek gry, który wyświetla indywidualne ustawienia, aby ułatwić dostosowanie do osobistych preferencji. Wreszcie, jest zarówno tryb powiększenia – którego można użyć do powiększania trudniejszych do zobaczenia grafik, takich jak mapa – oraz wieloszeroki widok, który może pokazać zarówno grę, jak i coś w rodzaju przewodnika po YouTube na ekranie w w tym samym czasie.

Wreszcie telewizor Samsung 2022 korzysta ze zintegrowanego koncentratora SmartThings. Będzie to natywnie obsługiwać również inteligentne urządzenia domowe WiFi – z opcjonalnym kluczem sprzętowym – również urządzenia Zigbee. Jest też nowa, konfigurowalna karta domowa, która może łatwiej graficznie wyświetlać różne kontrolowane gadżety w całym domu.

Dodaj komentarz