Idealne nawilżenie skóry

krem
Nadając priorytet porannym czynnościom, nawilżenie skóry należy umieścić w jednym z pierwszych miejsc. To samo dotyczy wieczornej rutyny. Jeśli zastanawiasz się, jaki jest cel stosowania kremu nawilżającego zarówno rano, jak i wieczorem, ale też co może się stać, jeśli zrezygnujesz z tego nawyku, odpowiedź znajdziesz w artykule.

DLACZEGO NAWILŻAĆ SKÓRĘ KAŻDEGO DNIA?

Twoja odpowiedź byłaby z pewnością taka, że ​​skóra nie jest sucha, ale nawilżenie jest w rzeczywistości ściśle związane z wieloma innymi funkcjami skóry. Nawilżona skóra ma młody, zdrowy i świeży wygląd. Z drugiej strony oznaki odwodnienia skóry są następujące:

-pojawiają się nowe zmarszczki, a istniejące mogą się pogłębiać,
-następuje złuszczanie skóry,
-z powodu braku wody skóra może wytwarzać więcej sebum, co prowadzi do trądziku,
-osłabiona jest warstwa ochronna skóry,
-podkład nie przylega dobrze do skóry,
-może wystąpić swędzenie i pieczenie.
Skóra z biegiem lat traci zdolność do utrzymywania określonego poziomu nawilżenia, dlatego konieczna jest interwencja odpowiednimi preparatami pielęgnacyjnymi.

RODZAJE PRODUKTÓW NAWILŻAJĄCYCH

Dziś istnieje szeroka gama produktów, z której każdy może wybierać według własnego uznania. Od lekkich konsystencji, płynów lub nawilżających emulsji po kremy o gęstszej konsystencji. Aby zmaksymalizować nawilżenie, spróbuj zastosować serum nawilżające lub maskę intensywnie nawilżającą do twarzy.

PRAWIDŁOWE STOSOWANIE KREMU NAWILŻAJĄCEGO

Jeśli jednym z najważniejszych kroków w prawidłowej pielęgnacji skóry jest nawilżenie, drugim byłoby zastosowanie czynnika ochronnego SPF. Przed nałożeniem kremu nawilżającego upewnij się, że skóra została wcześniej oczyszczona. Możesz zacząć od żelu lub kremu oczyszczającego, a następnie toniku, a na końcu nałożyć krem ​​nawilżający. Lepiej byłoby użyć kremu z SPF. Po oczyszczeniu skóry nałóż krem ​​na lekko wilgotną skórę, dzięki czemu substancje aktywne lepiej wnikną w głąb skóry.

PRODUKTY NAWILŻAJĄCE DLA KAŻDEGO RODZAJU SKÓRY

Jeśli trudno Ci się odnaleźć wśród tysięcy produktów pielęgnacyjnych, od żeli, kremów po emulsje, poniżej przedstawimy Ci najlepszy wybór dla Twojego rodzaju skóry. Oczywiście istnieją kremy uniwersalne do każdego rodzaju skóry, ale najlepiej dopasować je do potrzeb Twojego typu skóry:

Skóra normalna. Gratulacje, Twoja skóra jest w idealnej równowadze, co oznacza, że ​​nie jest ani sucha, ani tłusta. Możesz użyć prawie każdego rodzaju produktu, ale najlepiej nawilżających wariantów emulsji.

Sucha skóra. Ten typ skóry ma objawy takie jak nieprzyjemne uczucie „napięcia”, łuszczącej się, a nawet popękanej skóry. Naszą rekomendacją byłoby stosowanie kremów na bazie oleju. Kremy o bogatej konsystencji często nazywane są „kremami bogatymi” substancjami nawilżającymi, takimi jak masło shea, ceramidy, kwas hialuronowy czy lanolina.

Skóra mieszana. Zwykle po bokach jest sucha i ma tendencję do gęstnienia w strefie T. Jeśli takie są cechy Twojej skóry, to masz cerę mieszaną. Czy to oznacza, że ​​potrzebujesz dwóch kremów? Odpowiedź brzmi nie. Wystarczy wybrać krem ​​nawilżający o lekkiej konsystencji, nakładając go na grubsze partie twarzy cienką warstwą, a na resztę twarzy grubszą warstwą.

Skóra tłusta. Nawet ten rodzaj skóry potrzebuje nawilżenia. Czasami odwodniona skóra reaguje wytwarzaniem większej ilości sebum. Zdecyduj się na nawilżające żele o lekkiej, nietłustej konsystencji, które pomogą Ci uregulować wydzielanie sebum i przywrócić naturalne pH skóry.

Skóra wrażliwa. Nie ryzykuj stosowania żadnego rodzaju kremu, ale wybieraj produkty przeznaczone specjalnie dla skóry wrażliwej. Najlepiej bezzapachowe warianty zawierające składniki uspokajające i odżywcze, takie jak rumianek czy aloes.

Skóra dojrzała. Z biegiem czasu skóra traci elastyczność i jędrność, stając się bardziej sucha wraz ze spowolnieniem pracy gruczołów łojowych. Wybierz warianty z teksturami bogatymi w przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać oznaki starzenia. Warianty na dzień zawierają SPF zapobiegający powstawaniu przebarwień i zmarszczek, a na noc wybieraj kremy regenerujące, które pomagają odnowić skórę.

Złota zasada. Niezależnie od rodzaju skóry ważne jest, aby nawilżać ciało zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Woda to najlepsza i poręczna opcja, jej dobroczynne działanie będzie już wkrótce widoczne!

Dodaj komentarz