Guerlain w projekcie szkoleniowym dla pszczelarzy

pszczelarze
W obliczu alarmującego wzrostu śmiertelności pszczół na całym świecie, UNESCO i francuska marka Guerlain rozpoczęli pięcioletni projekt szkoleniowy mający na celu wsparcie pszczelarzy i ich know-how.

Projekt jest realizowany we współpracy z LVMH i programem UNESCO „Człowiek i Biosfera” (MAB) i obejmuje cztery aspekty: szkolenie pszczelarzy w rezerwatach biosfery wyznaczonych przez UNESCO, zakładanie nowych pasiek pszczelich, zapewnienie wsparcia technicznego i działań następczych oraz ocenę korzyści z zapylania w lokalnych ekosystemach.

Szkolenia i wsparcie w zakładaniu pasiek zapewni Observatoire Francais d’Apidologie (OFA) we współpracy z Komitetami Narodowymi MAB i uczestniczącymi rezerwatami biosfery. Ośmiu pszczelarzy z czterech krajów weźmie udział w pierwszej fazie projektu, a celem jest rozszerzenie go do 44 rezerwatów biosfery do 2024 roku, z udziałem 88 pszczelarzy i 4400 pasiek.

Dyrektor Generalna UNESCO, Audrey Azoulay, podczas inauguracji projektu, podkreśliła, że program ten będzie promował i chronił kluczową rolę pszczół jako zapylaczy w różnych ekosystemach na całym świecie. Dzięki szkoleniom i badaniom pszczelarzy, przekazywanie wiedzy i know-how zostanie ułatwione, co przyczyni się do zwiększenia związku między różnorodnością biologiczną a bezpieczeństwem żywnościowym, a także do realizacji Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030. UNESCO cieszy się z wsparcia marki Guerlain w tych działaniach na rzecz planety i przyszłych pokoleń.

Prezes Guerlain, Laurent Boillot, wyjaśnia, że partnerstwo narodziło się podczas Uniwersytetu Pszczół UNESCO w maju i jest to ważny krok w ochronie pszczół, które są symbolem marki. Guerlain jest zadowolony, że może współpracować z ekspertami programu UNESCO „Człowiek i Biosfera” (MAB).

Guerlain mieszka w Goldenland

Francuski Dom Guerlain przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowej kolekcji posypanej złotem i inspirowanej wyimaginowanym miejscem o nazwie Goldenland. Złoto, symbol świąt, jest głównym kolorem tej luksusowej kolekcji do makijażu, który znajduje się również na złotych puderniczkach i etui.

Kultowe perły Meteorites Guerlain zostały przekształcone w złote perły Meteorites Goldenland, dostarczane w specjalnym, złotym etui wielokrotnego użytku, które można później wykorzystać jako szkatułkę na biżuterię. Kolekcja składa się z czterech rodzajów perł Goldenland: różowo-złotych i miękkich miedzianych perł, które dodają blasku, różowo-winnego odcienia podkreślającego cerę oraz białych perł, które odbijają światło.
pszczelarz
Guerlain Goldenland Bronzing Powder to limitowana edycja rozświetlacza Terracotta, która została wydana w 2019 roku. Przeznaczony jest do nadania skórze naturalnego, opalanego efektu przez cały rok i rozpuszcza się po aplikacji, zapewniając promienny efekt makijażu. Zapakowany jest w złote etui wielokrotnego użytku. Jednak najważniejszym elementem kolekcji jest paleta cieni do powiek Guerlain Goldenland. Jest to limitowana edycja z 10 pięknymi matowymi, metalicznymi i opalizującymi odcieniami. Harmonia kolorów obejmuje złoto, ciepłe brązy i neutralne odcienie, które są idealne zarówno do codziennego makijażu, jak i do tworzenia efektownych wakacyjnych stylizacji. Paleta jest prezentowana w złotym etui z czarnym wnętrzem, wyposażonym w dwa dwustronne pędzle i lusterko.

W kolekcji znajdują się również trzy pomadki Guerlain Goldenland Rouge G, które są luksusowe i posiadają limitowane etui z wbudowanym lusterkiem. Dostępne są w odcieniach: matowej maliny, brzoskwini nasyconej złotem i delikatnej, różowej nude. Dodatkowo, jeden z nowych produktów marki Guerlain doskonale pasuje do kolekcji Goldenland, chociaż nie jest uwzględniony w cenie – jest to Złoty Radiant Setting Spray Parure. Opisywany jako lekka i nawilżająca mgiełka, złoty spray tworzy na skórze delikatną, promienną warstwę, która chroni ją przed zanieczyszczeniami i utrzymuje makijaż przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz