Drukarka Sj144

Nie jest to ani drukarka igłowa z kolorową taśmą, ani drukarka atramentowa. W pewnym przybliżeniu zastosowane rozwiązanie jest skrzyżowaniem dwóch technik: igłowej i termicznej. Głowica drukująca wyposażona jest w 144 elementy grzejne, które powodują przejście na papier wosku umieszczonego na taśmie barwiącej. Pozwala to na uzyskanie soczystych i trwałych kolorów.

Drukarka wyposażona jest w dwa procesory: jeden z nich służy do obsługi mechaniki, drugi steruje przetwarzaniem danych. Dość duża pamięć RAM — ponad 200 KB — wykorzystywana jest jako bufor danych i bufor drukowanego wiersza.

drukarka

Szybkość druku jest spora i dla gęstości 15 znaków na cal wynosi 382 znaki na sekundę w trybie let-ter quality (LQ). Maksymalna rozdzielczość 360 punktów na cal pozwala na uzyskanie bardzo dobrej jakości wydruków. Oprócz dwóch rodzin czcionek (Roman i H-Gothic) w czterech odmianach, dostępnych jest — na dołączanej do drukarki dyskietce— 15 skalowalnych czcionek TrueType. Niewielkie rozmiary — 175x325x356 (mm)- wiążą się z trochę większą niż przeciętna wagą— 6. Kasetka z czarnym tuszem do drukarki starcza na 180 standardowych stron papieru, a kasetka kolorowa pozwala na wydruk pełnych 8 stron grafiki kolorowej.

Dodaj komentarz