Coś o perfumach

Perfumy były znane od czasów starożytnych. Ponieważ jednak były produkowane z naturalnych składników, były niezwykle drogie. Pozwolić na nie mogły sobie jedynie osoby bardzo bogate. Od razu trzeba sobie powiedzieć, że perfumy nie były wcale domeną kobiet.

Równie obficie, a w okresie renesansu może nawet bardziej, używali ich mężczyźni. Bardziej dostępne stały się wraz z przeprowadzeniem w osiemnastym wieku syntezy chemicznej, która pozwoliła na uzyskanie sztucznych składników zapachowych, które są zdecydowanie trwalsze od tych uzyskiwanych w sposób naturalny oraz dużo tańsze. Dzięki temu na dobre perfumy stać teraz każdą dbającą o siebie kobietę.

Od razu zresztą trzeba powiedzieć, że dobre perfumy nie mogą być tanie. Jeśli zależy nam na utrzymaniu zapachu, w który się otulamy przez dłuższy czas, lepiej kupić flakonik prawdziwych, oryginalnych perfum. Kobieta aktywna wybiera perfumy, które są zgodne z jej osobowością i charakterem. Lepiej, by był to zapach delikatniejszy o nucie cytrusowej lub kwiatowej. Dobrze jest do takich perfum dobrać pozostałe kosmetyki z tej samej serii. Powoli to na utrzymanie jednolitości zapachowej, a nie dziwną kakofonię.

Dodaj komentarz