Aplikacje na Androida w systemie Chrome będą działać lepiej w trybie zgodności

Android
Chociaż nie jest to jedyny system operacyjny Google, który zdominował je wszystkie, system operacyjny Chrome był w stanie obsługiwać ulubione platformy Google i niektóre.

Minęło trochę czasu, zanim mogłem poprawnie obsługiwać aplikacje na Androida, a mimo to wciąż jest wiele ostrych krawędzi dzięki szerokiej gamie i jakości tych aplikacji. Wiele lat po pojawieniu się tabletów wiele aplikacji na Androida nadal żyje tylko w świecie telefonów, ale na szczęście to się zmienia wraz z najnowszymi trendami Google dotyczącymi wielkoekranowych urządzeń z Androidem i oczywiście Chromebooków.

Aplikacje na Androida przeznaczone wyłącznie na telefony zachowują się nieprzewidywalnie lub niechcianie na dużych ekranach. Na tabletach często wymuszają orientację pionową, co może być niewygodne i bezużyteczne na tabletach 10-calowych lub większych. Na Chromebookach interfejs aplikacji jest rozszerzony, zapewniając nieoptymalne wrażenia.

Jest to część niedawno ogłoszonego przez Google wsparcia dla wielkoekranowych urządzeń z Androidem, które nazywają Androidem 12L. W idealnym przypadku programiści powinni projektować swoje aplikacje tak, aby obsługiwały różne rozmiary i kształty ekranu, w tym elementy składane, ale ten tryb zgodności stanowi przynajmniej środek zaradczy dla aplikacji, które tego nie robią.

Niektóre aplikacje na Androida umożliwiają zmianę rozmiaru okien w systemie operacyjnym Chrome, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać to, co jest dla nich najlepsze. Jednak nie wszystkie aplikacje obsługują tę funkcję i często jest to zgadywanka, w którą ludzie nie powinni grać. Dzięki nadchodzącym zmianom w Androidzie 12L nie będzie to konieczne.

Jak wskazał Chrome Unboxed w zeszłym miesiącu, Google pracuje nad trybem zgodności dla aplikacji na Androida w systemie operacyjnym Chrome i najwyraźniej również dla tabletów z Androidem. Bardzo widoczny przycisk zostanie dodany na środku paska tytułu okna aplikacji na Androida, wskazując, że interfejs aplikacji jest zoptymalizowany pod kątem określonego formatu. Co ważniejsze, ta funkcja automatycznie zmienia rozmiar okna aplikacji, aby wyglądała i działała lepiej na Chromebookach, a nawet pozwala użytkownikom przełączać się między opcjami modułów.

Dodaj komentarz